Motor Show 2016

W dniach 31 marca i 01 kwietnia 2016 r. odbyła się kolejna edycja wycieczki edukacyjnej do Poznania na tegoroczną wystawę MOTOR SHOW. Celem wycieczki było poznanie przez uczestników nowości z dziedziny motoryzacji i techniki motoryzacyjnej w czasie trwania największego motoryzacyjnego show w Polsce. Nasi uczniowie w szczególności zwiedzali ekspozycje: samochodów osobowych, luksusowych i sportowych oraz motocykli, skuterów i quadów. Uczniowie korzystali z symulatorów bezpiecznej jazdy oraz jazdy wirtualnej. Atmosferę i nowości dostępne uczestnikom wycieczki ilustruje filmik umieszczony w Internecie przez jednego z wystawców:

Z ogromnym zainteresowaniem uczniów spotkały się także Targi Techniki Motoryzacyjnej, które w tym roku w wyjątkowo bogatej formie reprezentowały swoją ofertę wystawienniczą. Podczas trwania tej imprezy uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą nowości z dziedziny wyposażenia nowoczesnego warsztatu. Obrazuje to krótki film promujący to motoryzacyjne wydarzenie:

Jak co roku podczas pobytu w Poznaniu uczniowie doświadczyli prawdziwej uczty dla zmysłów, gdyż z roku na rok coraz więcej podmiotów stara się prezentować swoje osiągnięcia podczas trwania tego motoryzacyjnego show. Niezwykłym przykładem jest tu pokaz sztuki aerografii na jednym ze stanowisk:

Opracował: Jan Wawiórka