Nasi uczniowie z wizytą w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Ełckiej

Uczniowie z klasy IV tme i IV ts wraz z opiekunem panem Janem Wawiórką odwiedzili w dniu 24 lutego 2015 r. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej. Wizyta miała na celu przybliżenie naszym uczniom specyfiki funkcjonowania oraz kształcenia tej ełckiej uczelni wyższej.

Prezentację uczelni dla uczniów przeprowadziło dwóch studentów z piątego roku. Jednym z nich był al. Adrian Sadowski, który pochodzi z parafii Rajgród.

Nasi gospodarze zaprezentowali szereg ciekawych miejsc w murach uczelni. Informacje eksponowane i przekazywane w ciekawej formie poszerzały wiedzę naszych uczniów. Uczniowie zwiedzając tą uczelnię mogli naocznie przekonać się o specyfice kształcenia, która proponowana jest w jej murach.

Podczas zwiedzania spotkaliśmy jednego z absolwentów naszej szkoły al. Arkadiusza Gutowskiego – studenta III roku, który w tym momencie był na wykładach z teologii dogmatycznej. W ten sposób nasza wizyta stała się doskonałą okazją do śledzenia dalszych losów absolwentów naszej szkoły.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć księgozbiór seminaryjny jako jednej z największych bibliotek w regionie. Podczas wizyty tym miejscu nasi podopieczni jako uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych otrzymali zapewnienie, że będą mogli korzystać z zasobów biblioteki w swojej nauce i pracy.

Kulminacyjnym punktem bogatego programu był tradycyjny poczęstunek przygotowany dla naszych uczniów przez władze uczelni.

Opracował: Jan Wawiórka