Brąz naszych piłkarzy

Bardzo dobrze w Mistrzostwach Powiatu Ełckiego w Piłce Nożnej zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Podopieczni Janusza Limbergera w stawce 10 drużyn uplasowali się na wysokim trzecim miejscu.

Reprezentanci popularnego „Mechaniaka” przez fazę grupową przeszli jak burza. Wygrali wszystkie spotkania i z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. W meczu półfinałowym drużyna ZSM-E zmierzyła się z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych. „Mechaniczni” za sprawą Karola Staszewskiego objęli prowadzenie w meczu i kiedy wydawało się, że wygrają to spotkanie i awansują do finału stracili gola w ostatniej akcji meczu. Finalistę wyłonić musiały rzuty karne. Niestety ten element piłkarskiego rzemiosła lepiej wykonywali uczniowie popularnego „Zielonego” i to oni cieszyli się z awansu do finału. Naszej ekipie przypadło więc trzecie miejsce w turnieju.

Czołowa trójka turnieju:

1. ZSzS
2. ZS nr 5
3. ZSM-E

Wyniki naszej drużyny:

Faza grupowa:

ZSM-E – OHP 3:0 vo

ZS nr 1 – ZSM–E 1:2 (bramki: Poniatowski, Wielgat)
ZSM-E – ZDZ 2:1 (bramki: Poniatowski – 2)

ZS nr 3 – ZSM-E 0:6 (bramki: Kolęda – 3, Stankiewicz, Staszewski, Poniatowski)

Półfinał:

ZSM-E – ZSzS 1:1 k:1:2 (bramka: Staszewski)

Skład drużyny ZSM-E: Rafał Śleszyński, Adam Lekenta, Piotr Poniatowski, Sebastian Duba, Karol Staszewski, Łukasz Stankiewicz, Przemysław Wielgat, Krzysztof Kolęda, Daniel Murawski i Rafał Puczydłowski.

Opracował: Janusz Limberger