Europejskie Doświadczenia Zawodowe

Pierwsza pomoc przedmedyczna po angielsku

Kurs językowy to podstawa wyjazdu młodzieży na staż zawodowy do Portugali w ramach projektu „Europejskie Doświadczenia Zawodowe” finansowanego z programu Erasmus +. Uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem wykładowcy pani Switłany Ołdakowskiej przeszli kurs języka angielskiego. Jednym z tematów szkolenia językowego była pierwsza pomoc przedmedyczna oraz zachowanie się w sytuacjach związanych z pomocą lekarską. Uczniowie podczas zajęć wcielili się w różne role i odegrali scenki sytuacyjne lekarza i pacjenta.

Pani Switłana Ołdakowska przygotowując program szkolenia językowego skupiła się na wszystkich aspektach życia codziennego, wykonywanej pracy zawodowej oraz niepożądanych sytuacjach zdrowotnych.

Uczniowie podczas zajęć o tematyce zdrowotnej, chętnie uczestniczyli w scenkach sytuacyjnych, profesjonalnie posługiwali się językiem obcym. Tego typu zajęcia miały pozytywne skutki w postaci: integracji grupy, wzbogacenia słownictwa z języka angielskiego oraz stanowiły wspaniałą zabawę językowo–rodzajową.

Uczniowie zajęcia potraktowali w sposób bardzo profesjonalny, przygotowani byli pod względem językowym jak również wizualnym.

Opracowała: Grażyna Orchowska - szkolny koordynator projektu „Europejskie Doświadczenia Zawodowe”